مجلس تفسیر و تدبر در قرآن کریم در دفتر آیت الله مدرسی

مجلس تفسیر و تدبر در قرآن کریم در دفتر آیت الله مدرسی

​​حضرت آیت ‌الله سید «محمدتقی مدرسی» از مراجع تقلید ساکن در عراق که هر سال ماه مبارک رمضان را در ایران می‌ گذراند، به ایران سفر کرده تا به رسم عادت هر ساله، شب های این ماه مبارک در دفتر خود در کوچه امامزاده یحیی تهران، محفلی شبانه‌ و به یاد ماندنی برگزار کند.

در این محفل شبانه و به یاد ماندنی که حدودا از ساعت 12 نیمه شب آغاز شده و تا ساعت 2 ادامه می‌یابد، حضرت آیت‌الله مدرسی در آن به سخنرانی و تفسیر قرآن کریم می‌پردازد.

از جمله سوره هایی که در سالهای اخیر در این جلسات پر برکت به تفسیر و تدبر در آن پرداخته شده است میتوان به سوره های مبارکه نور و اسراء و روم و یس و حجرات اشاره کرد که بعضی از این دروس پس به صورت کتاب مستقل به چاپ نیز رسیده اند.

جلسات تدبر در قرآن کریم در سال جاری به سوره مبارکه ص اختصاص دارد.

گفتنی است در این محفل ده‌ها روحانی پیر و جوان که بیشتر آنان از هیئات به آنجا می‌آیند، پس از پایان مجالس و سخنرانی‌های خود در مجالس گوناگون، به این محفل شبانه و علمایی آمده تا ساعاتی زیبا و به یاد ماندنی را در کنار همکاران و دوستان خود بگذرانند و نیز پای منبر این مرجع عالیقدر بنشینند. لهجه عربی حضرت آیت‌ الله مدرسی بر شیرینی سخنرانی وی که به زبان فارسی است، می‌افزاید.

شرکت در این محفل برای عموم آزاد است از همین رو علاوه بر این روحانییون، افراد مکلا و غیرروحانی نیز در آن حضور می‌یابند. سال‌های گذشته برخی علما و چهره‌های دینی سرشناس همچون آیت‌الله مجتهدی، آیت‌الله فلسفی، آیت الله رحمانی همدانی، آیت الله عاصمی و برخی دیگر بزرگان در این محفل شرکت کرده و بر بار معنوی و علمی آن می‌افزودند.

گفتنی است حضرت آیت‌الله سيد «محمدتقى مدرسى» در سال ۱۹۴۵ميلادى در شهر مقدس کربلا و در سراى علم و فضيلت ديده به جهان گشود. پدرش آيت‌الله سيد محمدکاظم مدرسى از بزرگان حوزه‌هاى دينى، از جمله حوزه کربلا بود. پدر بزرگ او حضرت آيت‌الله سيد محمدباقر مدرسى مرجع تقليد زمان خود بوده است.

حضرت آیت الله مدرسی تاکنون ده‌ها جلد کتاب در زمینه دینی و مذهبی نگاشته و صدها شاگرد از کشورهای مختلف جهان عرب و به ویژه شیعیان عراق و عربستان سعودی و بحرین و سودان و … تربیت کرده است.

یک دیدگاه

  1. سید حسن موسوی

    سلام علیکم
    خدا قوت
    انشاء الله خدا به توفیقاتتان بیفزاید.

دیدگاه شما

ایمیل شما منتشر نمی شود.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>