درباره کتاب هدایت

بسم الله الرحمن الرحیم

قرآن و عترت، به گفته ی رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله، دو امانت ارزشمندی هستند که رستگاری و نجات بشر بدون آنها ممکن نیست. تردیدی نیست که از نگاه اسلامی هیچ کتابی در جهان هستی به قدر و منزلت قرآن نمی‌ رسد؛ کتابی که چکیده‌‌ ای از آموزه‌ های همه‌ ی پیامبران الهی را با شیواترین و رساترین ادبیات و به شیوه‌ ای در خورِ همه‌ ی زمانها و مکانها بیان می‌ کند. از همین روست که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم؛ قرآن را «اَفْضَل كَلّ  شَيء دُونَ  الله» می‌ نامد و امیر مؤمنان، علی علیه السلام، ما را اینگونه به پیروی از این کتاب درخشان فرا می‌ خواند که «فَكُونُوا مِنْ  حَرَثَتِهِ وَ أتْباعِهِ وَ استَدِلُّوهُ عَلي رَبِّكُم وَ اسْتَنْصِحُوهُ عَلي أنْفُسِكُمْ  وَ اتَّهِمُوا عَلَيْه آرائكُمْ  وَ اسْتَغِشُّوا فيهِ أهْواءَكُم».

قرآن سخن خدا با بشر است و فهم این سخن، به واسطه پیامبر و خاندان پاکش که پلی میان ملکوت و زمین هستند، تیرگی‌ های جهان را روشن و ناگواری‌ هایش را گوارا می‌ کند.

پایگاه اینترنتی « کتاب هدایت » به خواست و یاری خدا در نظر دارد که، با همکاری اندیشمندان و صاحب نظران حوزه‌ های دینی و دانشگاه‌ های کشورهای مختلف اسلامی و در پرتوی معارف خاندان پاک پیامبر اسلام، در مسیر تحکیم پیوند جامعه‌ ی اسلامی با این امانت الهی گرانبها گام بردارد و در جهت نشر و گسترش آموزه‌ های قرآنی، ارائه‌ ی تفاسیر منطبق با مکتب تشیع و معرفی پژوهش‌ های برتر قرآنی – در قالب کتاب‌، مقاله‌ و پایان‌نامه‌‌ – حرکت کند.

بی شک در این مسیر نیازمند یاری همه‌ ی اساتید، دانشمندان، دانش‌ پژوهان و دوست‌ داران مکتب قرآن و اهل بیت هستیم.